Report - EP Sonico (Itálie) 10.7.2011

Do Itálie se z olomouckého klubu vypravila jediná soutěžící - Vendula Zapletalová. Poté, co kvůli kolizi s termínem maturitní zkoušky nemohla jet na ME do Švédska, chtěla poznat alespoň jednou, jak to chodí na zahraničních závodech - "když už si zaplatila tu mezinárodní licenci", jak řekla. Jako doprovod s ní vyrazil Kuba Valenta. Oba dostali za úkol sepsat krátký report pro oddílový web a jak už to v životě bývá, mužský a ženský pohled na stejnou událost se malinko liší. Nejprve si tedy přečtěte, jak závod v Sonicu viděl Kuba:

Itálie - cesta

V pátek 8. července kolem páté hodiny ranní jsme vyrazili z Olomouce směr Brno, kde byl na šest hodin domluvený sraz s Martinem Hanzalem a malým Kryštofem, a po pár minutách přehazování věcí z auta do auta a vázání kol na střechu jsme ukusovali kilometr po kilometru do Itálie, přesněji do městečka Sonico, které bylo od Brna vzdálené asi 900km. Ještě před Salzburgem se k nám připojily další dvě české posádky, a to David Herka se svým tátou a s Vaškem Kolářem, a pan Pavlík s Míšou a panem Hlávkou s Markem.

Do Sonica jsme bez problémů přijeli kolem osmnácté hodiny, rozložili stany a prošli se krásným severoitalským městečkem. Večer byla v plánu párty na místním hřišti, kde vystupovala živá kapela, a od půlnoci taky DJ Ivan :). V sobotu ráno se někteří rozhodli vyrazit na prohlídku tratí, a zároveň si na kole "ošahat" místní terén. Odpoledne proběhla kvalifikace na závod, který byl spíše pro nalákání diváků na nedělní závodní den.

V šest hodin začala welcome párty, kde se nejdřív představili jezdci všech států, a následovně proběhla večeře a občerstvení pro všechny účastníky zdarma. Kolem osmé začlo fínále již zmíněného závodu, kde naše barvy hájili David Herka a Vašek Kolář. Když pominu nesmyslnou organizaci, tak to byl moc hezký závod, divácká kulisa byla obrovská jak z řad jezdců a doprovodů, tak také místní obyvatelé se přišli podívat a zatleskat evropským top riderům. Do finálové rozjížďky se nakonec dostali oba naši jezdci, a tím jen potvrdili kvalitu českého biketrialu. Absolutním vítězem se nakonec stal David, ale oba jeli opravdu famózně. Po gratulacích se všichni přesunuli ke stanům, a chystali se na závod.

Ráno po kvalitní snídani se jezdci začali pomalu oblíkat a odebírat ke startu. Po úmorných třech kolech okruhu dlouhého asi 2km a ve 30-ti stupních byly výsledky všech čechů víc než dobré. V Poussinech Kryštof Hanzal zajel 4. příčku, v Benjaminech Michal Pavlík 2., v dívčí kategorii Femine jela naše olomoucká Vendy Zapletalová, a na svém prvním mezinárodním závodě obsadila nádherné 2. místo. Gratulujeme. V Minimech Marek Hlávka urval 4. místo, v juniorech Honza Musil 3., v Seniorech Adam Procházka zajel 5. příčku a Martin Kakáč v Seniorech vyhrál. V nejsledovanější kategorii Elite se Davidovi Herkovi nezadařilo, ale i tak zajel krásné 4. místo, a Vašek Kolář Elitu s přehledem vyhrál.

Večer všichni oslavovali, po půlnoci nás do stanů zahnala bouřka, a ráno kolem deváté hodiny jsme všichni vyrazili domů.

A jak to viděla Veny?

Poslední část evropského poháru se jela 10.7. v Itálii v městečku Sonico. Počasí vyšlo krásně a místní krajina celý výlet jen podtrhla.

Na cestu jsme se vydali v pátek v 6 ráno z Brna, takže jsem musela vstávat velmi brzo, abychom stihli vyzvednout Kubu a dojet do Brna na smluvené místo. Cesta probíhala hladce a bez jakýchkoli potíží. Když jsme dorazili na místo, postavili jsme stany, dali nějaký to jídlo a jen odpočívali po dlouhé cestě. V sobotu ráno jsme si prošli sekce, odpoledne trošku pojezdili a registrovali se do závodu. Večer si každý užil po svém. My, co jsme jeli závod, jsme šli brzo spát a tátové a doprovod vykecávali u pivka.

V neděli jsem vstávala kolem osmé, abych se v klidu nasnídala a trošku se před závodem rozjezdila. S Kubou jsme si dali na snídani lupínky s mlékem, nachystali věci na závod a šli se pomalu rozjezdit (spíš já, Kuba dělal doprovod). Já jsem startovala hned ze začátku, takže v deset už jsem nervózně postávala u startu a 10:14 jsem dostala kartičku a šla do toho.

Závod se jel po 6 sekcích na 3 kola. K první sekci to od startu bylo dost daleko a do kopce, tak se člověk unavil, než vůbec došel k sekci :-) Pak už to bylo v pohodě, sekce byly v lese v chládku a šlo se z kopce tak to bylo dobrý a v polovině dávali chlazenou vodu zadarmo :-) Sekce byly spíš technický a samý hrabačky do kopce. Rozhodčí byli příjemní, až na jednu, se kterou došlo k nedorozumění a dala mi 5 (za to, že jsem přešlápla z jedné nohy na druhou a místo 2 byla najednou 5) , jinak bylo vše v pořádku. V prvním kole jsem chytla 2 pětky, v druhém tři, kvůli zmíněném nedorozumění a ve třetím kole opět 2 pětky.

Celý závod mě moc bavil, neměla jsem z ničeho strach a tak jsem do toho šla po hlavě. Celkově jsem schytala 50 TB a s koeficientem do dává 65. Podařilo se mi dostat na 2. místo, ze kterého mám obrovskou radost. Doma mám dva velký poháry (první dva! :-) ), které mi zdobí poličku. Jeden za závod a druhý za celkový EP, díky tomu, že ve Francii nejela žádná holka, tak mi zůstalo 2.místo :-)

Tenhle závod je pro mě obrovskou zkušeností, moc jsem si to užila, prostředí krásný, úspěchy jsme zapili (na baru nám nalívali zadarmo :-) ) …no nemůžu si na nic stěžovat:-) Tak to bylo stručně k mému prvnímu zahraničnímu závodu:-)

Elite 1. Vašek Kolář (5 tb) 2. Kolb (Francie, 22 tb) 3. Levin (Švédsko, 30 tb) 4. David Herka (32 tb)
Senior 1. Martin Kakáč (8 tb) 2. Fabregas (Francie, 9 tb) 3. Granolers (Katalánsko, 12 tb) 5. Adam Procházka (30 tb)
Junior 1. Janoška (Slovensko, 14 tb) 2. Nymann (Švédsko, 19 tb) 3. Honza Musil (19 tb)
Minime 1. Fabregas (Francie, 14 tb) 2. Hult (Švédsko, 22 tb) 3. Frosini (Itálie, 45 tb) 4. Marek Hlávka (49 tb)
Benjamin 1. Grillon (Francie, 1 tb) 2. Míša Pavlík (11 tb) 3. Leonard (Belgie, 11 tb)
Poussin 1. Morewood (Anglie, 0 tb) 2. Rovira (Katalánsko, 7 tb) 3. Crescenzi (Itálie, 32 tb) 4. Kryštof Hanzal (47 tb)
Femine 1. Rishede (Švédsko, 36 tb) 2. Vendula Zapletalová (65 tb) 3. Sintzen (Belgie, 79 tb)